For screen reader problems with this website, please call630-633-13136 3 0 6 3 3 1 3 1 3Standard carrier rates apply to texts.
Elevate your living space with the Signature Design by Ashley® Modmax 5-piece granite double chaise sectional, featuring contemporary design and sleek granite upholstery. Clean lines, spacious seating, and modular versatility create a modern, stylish, and comfortable centerpiece perfect for relaxing or entertaining.Read More
$2,369.99
Save $230.00
Includes 5 pieces: left-arm facing chaise , right-arm facing chair and 3 armless chair
"Left-arm" and "right-arm" describe the position of the arm when you face the piece
Loose back cushions
*5-piece sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Gray |
| Color/Finish Name | Granite |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | U-Shape Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 5 |
| Upholstery Material | Polyester-Synthetic |
| Upholstery Pattern | Textured Solid |
| Back Style | Cushion |
| Pillow Back Type | Loose |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Includes Chaise | Yes |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Design Style | Contemporary |
| Product Weight (lbs.) | 446 |
| Product Weight (kg) | 202.3 |
| Collection | Modmax |
| Collection Code | 92104 |
Dimensions | |
| Modmax Leftt-Arm Facing Corner Chaise - (9210416) | 39"W x 68"D x 36"H / 99 cm W x 173 cm D x 91 cm H |
| Weight | 115 lbs / 52 kg |
| Cube | 49 ft |
| Modmax Right-Arm Facing Corner Chaise - (9210417) | 39"W x 68"D x 36"H / 99 cm W x 173 cm D x 91 cm H |
| Weight | 115 lbs / 52 kg |
| Cube | 49 ft |
| Modmax Armless Chair (3) - (9210446) | 32"W x 37"D x 36"H / 81 cm W x 94 cm D x 91 cm H |
| Weight | 72 lbs / 33 kg |
| Cube | 20 ft |